Mezi líčka

Datum akce: 
Sobota, 31 Červenec, 2021 (Celý den) - Neděle, 1 Srpen, 2021 (Celý den)

Na svatého Ignáce bude v knajpě legrace, tak neváhejte si smočit sosáček a trochu si užít dobré krmě. Budeme podávat hovězí líčka na červeném víně s kořenovkou a opekačkama, vepřová líčka pečená na Černé svini, česneku a bylinkách s bršiškama a špenátem či konfitovaná vepřová líčka na zázvoru a medu s bramborovo-cuketovými placičkami z grilu. Klasika fógl, svíce, vejpeky, guláš, žebra, smažák, šnycl, tatarák, kachna a pivní dort. Na čepu černokostelecká desítka Dešťovka, ležák Vycpaná vydra a medicinelní tmavá Černá svině. A nezapomínejte, že nikdy neuvidíte létající talíře dokud se neoženíte!
Prohlídky pivovarského muzea každou sobotu a neděli od 13:30 a 15:00.

Řízkobraní

Datum akce: 
Sobota, 17 Červenec, 2021 (Celý den) - Neděle, 18 Červenec, 2021 (Celý den)

Když slunko peče, tak do nás dobře pivo teče! Věřte starým pranostikám a přijďte se trochu zapivnit, k čemuž Vám nabídneme řízánky. Třebas věpřový z kotlety bez kosti s domácím brsalátem, XXXL šnycl jak sloní ucho, králičí řízek naruby s brkaší a domácí čalamádou či kuřecí gordon blue plněný sýrem a šunkou s brhranolema. Klasika svíce, guláš, tatarák, fógl, vejpeky, žebra, smažák, salát s roastbeefem či kachna. Na čepu stále naše výčepní Dešťovka, světlý ležák Jirka či Vycpaná vydra, medicinelní Černá svině a APA z Náchoda!
A víte jak se odborně nazývá jev, kdy muži na WC kompletně obsadí všechna místa na stání? No přese těsnopiss.

Pivovarské muzeum otevřeno soboty a neděle od 13:30 a 15:00!

 V rámci letní turistické sezony a zvýšeného zájmu o prohlídky pivovarského muzea jsme rozšířili časy prohlídek. Nyní se tak můžete těšit na prohlídky každou sobotu a neděli od půl druhé a od tří. Přijdte se podívat do nových expozic Národního muzea pivovarnictví a rozšířit si tak obzory o národním českém nápoji! V provozu je v pivovaru také zájezdní hostinec s místními pivy a v sousedství Nové muzeum keramiky či černokostelecký zámek.

5. ročním memoriálu Vladimíra Černohorského!

Datum akce: 
Sobota, 7 Srpen, 2021 (Celý den)

 

Spouštíme registraci na pochodoběh 2021!

REGISTRACE pochodoběhu zahájena.

Černokostelecký pivovár zítra na NOVĚ

Datum akce: 
Sobota, 10 Červenec, 2021 - 13:00

 Již zítra 10. července od 13:00 na stanici NOVA se ukáže ve vší kráse černokostelcký pivovár a naše pivovarské muzeum v pořadu Loskuták na výletě. Nezapomeňte se dívat!

Kachny, kachny

Datum akce: 
Sobota, 10 Červenec, 2021 (Celý den) - Neděle, 11 Červenec, 2021 (Celý den)

Tak jsme si připomněli první dochovanou zmínku o krádeži bicyklu. Ano, byli to oni, Cyril a Metoděj přišli o kolo roku 863. No a my si raději dáme v pivováru nějakou kachnu! Nabídneme Vám kachní stehno pečené se švestkovou omáčkou z tmavého speciálu Černá svině s domácími bramboráčky, roládu z kačera plněnou žemlovou nádivkou s bylinkami s červeným zelím a variací knedlů či kachní ňadro na grilu s pepřovou smetanovou omáčkou s pomerančovou šťávou s brhranolema nebo klasika roštěnka, tatarák, svíce, žebra, guláš, fógl, saláti, vejpeky, šnycl či smažka. Na čepu naše výčepní Dešťovka, ležák Vycpaná vydra, medicinelní Černá svině či náchodská APA. 
A když je to léto, tak víte co dělá trpaslík ve vodě? No přece mikrovlnky!

Mezi krůty

Datum akce: 
Sobota, 3 Červenec, 2021 (Celý den) - Neděle, 4 Červenec, 2021 (Celý den)

Blíží se nám Mezinárodní den proti zapomínání, tak si nastavte budíka, abyste nezapomněli zajít do hospody! Budeme totiž podávat krůty, a to jednak stejk z grilu z obřího krocana na bylinkách s fazolkami na slanině a brkroketami či krůtí palice pečené na Černé svini a česneku s mačkanejma nebo vykoštěné horní stehno z krocana pečené na slanině se smetanovými špeclemi s houbami a také krůtí jatýrka z grilu s červenou cibulkou a čili višňovkou a brhranolema. Klasika svíce, tatarák, šnycl, smažák, fógl, vejpeky, vídeňská, kachna, guláš a pivní dort! Na čepu naše výčepní Dešťovka, ležák Vycpaná vydra a medicinelní Černá svině.

A víte, co se stane z dítěte, když mu dáte k večeři čočku? . .

Prdítko!

Tak se raději zastavte na kus krůty.

Pochodoběh proběhne 25. září!

Datum akce: 
Sobota, 25 Září, 2021 (Celý den)

 Vrchol sezony čili pochodoběh proběhne 25. září!

Osmnácté VYKULENÍ proběhne 11. září, tak si to zapište!

Datum akce: 
Sobota, 11 Září, 2021 (Celý den)

 Osmnácté VYKULENÍ proběhne 11. září, tak si to zapište za uši! Program již brzy.

Mezi roštěnky

Datum akce: 
Sobota, 26 Červen, 2021 (Celý den) - Neděle, 27 Červen, 2021 (Celý den)

Prší-li na Ladislava, z hospody pak bolí hlava. Ale my se kocoviny nebojíme a v pivováru se zdatně napojíme! Jako základ se budou tentokráte podávat roštěnky, a to filet z grilu se smaženou sibulkou a brhranolema, anglický roastbeef s V.B. a domácí tatarkou či ptáček španěláček. Pivovarská klasika tatarák, kachna, svíce, žebra, guláš, kuřecí medajle na salátu, vejpečky, šnycl či smažka. Pod obručí se na Vás těší naše výčepní Dešťovka, ležák Vycpaná vydra či medicinelní Černá svině. A víte jak poznáte výborného řezníka? No přece všechny jeho produkty jsou jedna klobáseň!

Den otců v černokosteleckém pivováru

Zájezdní hostinec přijme do svých řad pomocnou sílu do kuchyně!

 

Mezi saláty

Datum akce: 
Sobota, 19 Červen, 2021 (Celý den) - Neděle, 20 Červen, 2021 (Celý den)

Víte jak se rozmnožují sobi? No přece násobením! A vy si můžete znásobit radost nějakou dobrou krmí v piváči, pár sviněma a prohlídkou našeho pivovarského muzea! Tentokráte Vám nabídneme filírovaný roastbeef na mixu listových salátů s rajčaty, krutóny a pikantním hořčičným dresnkem, kuřecí medajle z grilu na mixu listových salátů s rajčaty, krutóny a bylinkovým dresinkem, marinovaného lososa v limetkové šťávě a koriandru na mixu listových salátů s rajčaty, krutóny a česnekovým dipem či klasika svíce, fógl, kachna, šnycl, vejpeky, smažka, tatarák, žebra či guláš. Z našich piv se můžete těšit na medicinelní Černou svini či světlé ležáky Vycpaná vydry či Jirka! 
A CO MYSLÍTE? MĚL SPEJBL NĚKDY MÁNIČKU?

Mezi panenky

Datum akce: 
Sobota, 12 Červen, 2021 (Celý den) - Neděle, 13 Červen, 2021 (Celý den)

Na svatou Toničku přineste si z pivováru opičku! Nabídneme Vám k tomu špalek panenky plněný variací sýrů, mandlemi a listovým špenátem s hranolema či panenskou směs s kukuřičkama, okurčičkama, pórčíčkem a cibuličkou s rýží. Klasika roštěnka z grilu, tatarák, kachna, svíce, fógl, žebra, guláš, medajle kuřecí se salátem, uzený losos, vejpeky, šnycl či smažka. Z našich piv si opičku uděláte z Vycpané vydry, Černé svině či Jirky. A víte jak se jmenuje pohádka o kocovině? No přece budublínek.

Zájezdní hostinec černokosteleckého pivováru přijme číšníka!

Pivovarské muzeum v plném provozu každou sobotu a neděli od 15:00

 Pivovarské muzeum opět v plném provozu. Pravidelné prohlídky každou sobotu a neděli od 15:00 nebo po telefonické emailové dohodě. Prohlídka zahrnuje Expozici humnového sladování od máčení přes sladovnická humna, několik typů hvozdů po odkličovací aparáty, dále Expozici průmyslové revoluce v pivovarnictví, Expozici varny na přímý otop dřevem, chladicí štoky, sprchový aparát, strojovnu, spilky, ležácké sklepy a unikátní žentour. Prohlídka trvá minimálně 75 minut podle zájmu, cena 130,- Kč/ 90,- Kč pro seniory, juniory či skupinové vstupné.

Jelene, jelene dáme rundu zelené

Datum akce: 
Sobota, 5 Červen, 2021 (Celý den) - Neděle, 6 Červen, 2021 (Celý den)

První víkend, kdy můžeme do hospod! Slyšíte to? První víkend, kdy můžeme do hospod! Hospoda je takové historické kulturní zařízení, kde docházelo ke spolkové činnosti za přispění piva a dalších omamných prostředků, postupně nám to bolševík trochu zdeformoval a nová doba přinesla do hospod moc televize a málo toho kafrání. Tak zpět ke kořenům. Hurá na pivo a bavte se. Tento víkend Vám k tomu nabídneme trochu paroháčů :). Budeme podávat jelení kýtu pečenou sous wide s listy malin a bramborovým pyré s medvědím česnekem, jelení kostky pečené na divokém koření s bršiškama a bílým zelím se slaninkou, pečenou kachnu na kmíně s variací knedlů a zelí či uzenou kejtu, svíci, fógla, guláš, smažku, šnycl, žebra, tatarák či salát s hermošem a brusinkama. Na čepu naše medicinelní Černá svině a světlý ležák Vycpaná vydra. A nezapomeňte se zase vsadit, že zhubnete do plavek. Stejně budete jen o pár kil lehčí :).

Keramické trhy v pivováru

Datum akce: 
Sobota, 29 Květen, 2021 (Celý den)

29. května proběhnou v Kostelci nad Černými lesy již třiatřicáté keramické trhy a černokostelcký pivovár bude při tom. Nejenom s občerstvením na náměstí, ale především s otevřeným pivovarským nádvořím! Můžete se těšit na žebra, kachnu, svíčkovou, katův šleh, řízky, smažák či guláš. Na čepu budou naše černokostelecká piva, a to světlá výčepní Dešťovka, světlý ležák Vycpaná vydra či tmavá medicinelní Černá svině! A to do skla či plastu podle zájmu. Prohlídky pivováru se navrací do tradičních časů každou sobotu a neděli od 15:00, ale v sobotu na keramické trhy i od 12:00, 13:30 či 16:30.

Sobotní prohlídky pivováru na Keramické trhy

 

Pivovarské muzeum opět v plném provozu

Prohlídky černokosteleckého pivováru každou sobotu a neděli od 15:00.
Národní muzeum pivovarnictví Vás konečně opětovně zve do pivovarského muzea v Kostelci nad Černými lesy. Kromě neustále doplňované prohlídkové trasy obsahující technologii výroby piva z 30. let 20. století, a to od ječmene až po hostinec se můžete vydat do nových expozic Humnové sladování, Varna na přímý otop dřevem, Tovární komíny a především Průmyslová revoluce v českém pivovarnictví. Více info na www.pivovarkostelec.cz či Černokostelecký pivovár nebo 736623290 či snad 731888070. 

Černokostelecké VYSMOLENÍ a nač se těšit?

 Tovární komíny, nevýraznější ikona průmyslové revoluce, kouřící vertikála každé továrny, uznávaná součást kulturního dědictví a symbolický průmyslový prvek krásné české krajiny se v posledních letech stal tématem povedených konverzí, ale zároveň došlo ke stovkám zbytečných odstřelů našich komínů. Tématu továrních komínů a nejvýraznějších konverzí se věnuje nová obsáhlá expozice, která bude poprvé otevřena právě tuto sobotu 22. května v žentouru černokosteleckého pivováru v rámci jarního VYSMOLENÍ. Výstava bude otevřena po celý den, a to musíte vidět! A jak říkávají renomovaní autoři výstavy Michal Horáček a Martin Vonka: My komínáři vždy dosáhneme vrcholu!

V sobotu 22. května na VYSMOLENÍ se můžete těšit na ukázku a povídání o motorech, to máte motor elektrický, benzinový, naftový, naftalínový či třeba kroužkový nebo snad s kotvou nakrátko. Na toto téma bude po celý den vyprávět a na příkladech ukazovat odborník nejpovolanější, a to PhDr. Urbánek Radim, ředitel muzea v Ústí nad Orlicí.
Historické elektromotory nás nepřekvapí. Anebo ano? Jak vlastně fungovaly? Proč mají spouštěče? Termín „vadaska“ zná každý elektrikář. Nejde však o zkoušečku na vyhledávání vad, ale o vynález Jaroslava Vadase k indikaci napětí. Pokud jste ještě neviděli úplnou řadu, budete mít příležitost. Navíc si na funkčních historických zkoušečkách ukážeme, jak je naši předkové používali, např. že na ně ani nemuseli vidět a stejně jim velmi dobře sloužily.
Proběhne mimo jiné komentovaná ukázka spouštění motoru ČKD s převodovkou Volman pod scezovací kádí z roku 1931. A víte, který pivovar poprvé využil pohon elektromotory? Či snad který pivovar poprvé rozsvítily elektrické lampy? Že ne? Vše a mnoho dalších zajímavostí se dozvíte jedině na černokosteleckém VYSMOLENÍ!
 

V rámci letošního malého VYSMOLENÍ, které proběhne již tuto sobotu 22. května, se můžete těšit na funkční modely parních strojů, dokonce na celý parostrojní pivovar a bednárnu. Jukněte se na odkazy a ukázky z páření .
https://www.facebook.com/parniexperiment
http://parni-experiment.cz/
Originální, zábavně poučný projekt. Síla páry, prezentována napříč historií ve funkčních modelech, přináší do dnešní uspěchané doby nostalgické kouzlo starých časů a také obdiv k důvtipu vynálezců a fortelnému řemeslu našich předků. Ve svém jedinečném provedení fascinuje všechny generace. Radost působí zejména dětem, které si mohou s námi a našimi parními vynálezy hrát a dospělí zase rádi zavzpomínají na dětství s mechanickými hračkami.
 
Bude otevřena nová expozice Průmyslová revoluce v českém pivovarnictví! V rámci nové trasy se dozvíte jak vznikal typický český pivovar, kdo za to může, příběh parních strojů v pivovarnictví, jak to bylo s elektrifikací pivovarů, vše o symbolech průmyslové revoluce čili o komínech, jak to bylo s přechodem od ledu k umělému chlazení, dozvíte se vše o principu varen na ruční či parní pohyb a kdo stavěl nejkrásnější varny na celém světě? Češi!!!
 
 
A jak vy to vidíte? Měl někdy Spejbl Máničku?
  
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz či www.facebook.com/pivovarkostelec

 

Venkovní posezení v pivováru již v provozu!!

Zahrádka čili pivovarský dvůr otevřen ctěnému obecenstvu denně od 11:00 do 20:00. Kuchyň do 18:00. Stále v provozu rozvozy piva, prodej PET a sudového. Objednávky na 731888070. Přijďte konečně na točený ať máte rypák v pivu smočený! Dej Bůh štěstí, pivovarští.

Pivofikace čili kvalifikace na pochodoběh - start registrace

 Registrační formulář ZDE. Propozice ZDE.

Černokostelecké VYSMOLENÍ bude!

Datum akce: 
Sobota, 22 Květen, 2021 (Celý den)

Vážení příznivci černokosteleckého pivováru, rozhodli jsme se, že v rámci možností přeci jen jarní VYSMOLENÍ uděláme. Program sice nebude tak bohatý, ale tradiční bednáři budou, ukážeme Vám unikátní obří elevátor na led, provedeme Vás novou expozicí Průmyslová revoluce v českém pivovarnictví a mnoho dalšího. Hlavně trochu provětráme vejčepy, vylezeme z gaučů, začneme se socializovat a pěkně se zapivníme.

Května půlení

Datum akce: 
Sobota, 15 Květen, 2021 (Celý den) - Neděle, 16 Květen, 2021 (Celý den)

Mezinárodní den světla oslavíme, že doma zhasneme a dojdeme si pro něco dobrého do pivováru do okýnka. Pivovarský dvůr již pro pocestné otevřen! Nabídneme Vám medajle z vepřové panenky s hříbkovou majdou, hovězí biftek s pepřovou omáčkou, lososa na grilu, kachnu na kmíně, svíčkovou, tatarák, smažák, kuřecí medajle na salátu či fógla. Piva z naší zahrádky výčepní Dešťovku, světlý ležák Vycpanou vydru a medicinelní Černou svini či pivka z Kocoura a Dobrušky. A víte jak se jmenuje člověk, ve kterém pivo sakra rychle zasyčí? no přece Aleššššš. Otevírací okénková doba na telefonu 731888070:
NE-ST: Jídlo 11-15, PET 10-17
ČT: Jídlo 11-15, PET 10-18
PÁ: Jídlo 11-15, PET 10-20
SO: Jídlo 11-16, PET 10-20

Pochodoběh kvalifikace

12. června proběhne kvalifikace pochodoběhu, více informací již brzy a především zde - https://www.facebook.com/groups/610424389327280

Den vítězství ve výdejním okénku

Datum akce: 
Sobota, 8 Květen, 2021 (Celý den) - Neděle, 9 Květen, 2021 (Celý den)

Mokrý máj, v hospodě ráj. To se nám ještě tento víkend nepodaří, ale máme stále otevřené výdejní okénko a v rámci vládních opatření je přístupný pivovarský dvůr jakožto venkovní expozice pivovarského muzea. Tak se přijďte pokochat atmosférou historického pivováru a nakoupit si nějaký šnycly a piváky :). Nabídneme Vám candáta z grilu, medajlonky z panenky na grilu se smetanovými špeclemi a houbami, pečenou kachnu na kmíně s variací knedlů a červeným zelím, guláš s bramboráčkama, šnycl, svíci, vejpeky, smažky či kuřecí medajle na salátu a k tomu pivní dort z Černé svině. Z našich piv nabízíme výčepního Jirku, světlý ležák Vycpanou vydru, medicinelní Černou svini či tekutou tmu Portera a piva z dalších pivovarů.
A vězte, že elektrikář je nerad k práci dokopán. Hasiči nemají rádi, když jim práce hoří. No  a my v pivováru se nenecháme nějakými opatřeními vytočit :).
Více jedině na www.pivovarkostelec.cz či www.facebook.com/pivovarkostelec

Otevírací doba v okénku

V nabídce našeho výdejního okénka najdete plné lednice tekutého moku z našeho pivováru. Zakoupit můžete naše Svatojiřské neboli Jirku (15l, PET), Vycpanou vydru (15l, 30l, 50l, PET) a Černou svini (30l, 50l, PET). Samozřejmostí jsou i piva ze spřátelených pivovarů z Dobrušky, Varnsdorfského Kocoura či Kounic.

Otevírací doba výdejního okénka:
NE-ST: Jídlo 11-15, PET 10-17
ČT: Jídlo 11-15, PET 10-18
PÁ: Jídlo 11-15, PET 10-20
SO: Jídlo 11-16, PET 10-20

Více informací a objednávky piva na 723142857 nebo na e-mailu cihakpavel@gmail.com

Tak neváhejte a přijďte si vybrat něco dobrého na zpříjemnění dne.

Po prvomájovém průvodu oblehneme hospodu

Datum akce: 
Sobota, 1 Květen, 2021 (Celý den) - Neděle, 2 Květen, 2021 (Celý den)

Kdo si nedá Černou svini pod naší rozkvetlou pípou schovanou za výdejním okénkem, tak dozajista do roka uschne. A v rámci prvomájového víkendu Vám nabídneme špalek vepřové panenky plněný variací sýrů s restovaným cibulovým bramborem, bažantí ragú s kořenovkou na červeném víně s brkroketama, lososa na grilu s mačkaným bramborem, kačenu na kmíně s červeným zelím a brknedlema, svíci, tatarák, šnycl, smažák, fógla či kuřecí medajle na salátu. Pivo sebou náš Jirka, Vycpaná vydra či Černá svině, a to ve petkách či sudech (15L, 30L či 50L). Dále piva od sousedských pivovarů.
Otevírací okénková doba:
NE-ST: Jídlo 11-15, PET 10-17
ČT: Jídlo 11-15, PET 10-18
PÁ: Jídlo 11-15, PET 10-20
SO: Jídlo 11-16, PET 10-20
A kdyby jste si chtěli pořídit nějakou návnadu na štěstí, tak opatrně :):
- Prosím vás, ty losy jsou nějaké poškozené!
- Ten pán před vámi vypadal, že je koupí. Ale asi to jen předstíral.

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate