Vysmolení je na spadnutí

Datum akce: 
Sobota, 12 Květen, 2012 - 09:00 - 23:00

 

Vysmolení je opravdu za dveřmama. Čtyři druhy jen pro tuto akci vařených piv se zakulacuje při správné teplotě ve sklepích. Bude se jednat o poctivou desítku vařenou ve Varnsdorfu - grafický návrh slavého JP ZDE. Dále dvanáctku Bešťák, pšenici Šenvajz a nakuřované Mudrlant. Ke všem pivům budou podrobné informace, etikety, tácky a sklenice. Dále budou v prodeji nové vyšívané pivovarské trička a mikiny od frujtů - tak snad něco vydrží.
  Pro potěchu oka i ducha jsme zapůjčili historickou lokomobilu ZDE, která bude po celý den ve funkci. Bude pohánět cirkulárku dle rad pana Lorence. A aby Vám lépe trávilo budou dudat slavní čeští dudáci v čele s proslulým Mírou Angerem. O další neméně výrazný hudební projev se postará dechovka Kolíňanka bez dalšího násilného hudebního rockového běsnění, ale jen při poslechové muzice.
  Hlavním tématem smolení je však samozřejmě samotná řemeslná ukázka jak se to kdysi dělávalo - ukázka ZDE. Po celý den budete moci pozorovat bednáře při smolení a opravách sudů. Kdo nezažil vůni horké smoly pochopí oč tu běží. Několik transportních sudů je již vysmoleno a budeme z nich čepovat. To v Čechách dlouhá desetiletí nebylo. Máme našlapáno domácí zelí a naložené okurky v dřevěných kádích.
  Mimo výše uvedené opět jištěné výstupy na komín, gastronomické speciality, prohlídky pivovaru, divadelní dětský představení od Tudy z Nudy a Kosáčka, vypalování pivovarských znaků, setkání sběratelů pivovarských suvenýrů, potulný malíř JP, skákací hrady, trampolíny atd. Předběžný harmonogram níže, plakát ZDE.

 Žížeň sebou

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate