Kolínsko, Chrudimsko a kostelecké hostince

Datum akce: 
Čtvrtek, 28 Říjen, 2010 (Celý den)

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás tímto pozvat do nově rozšířených expozic pivovarského muzea v Kostelci nad Černými lesy: (pozvánka zde)
PIVOVARNICTVÍ NA KOLÍNSKU, CHRUDIMSKU A ČERNOKOSTELECKÉ HOSTINCE

            Nové expozice doplňují a navazují na nedávno otevřené expozice Kouřimska a Ostravska v rámci stálé prohlídkové trasy pivovarského muzea, Českobrodská 17, 281 63 Kostelec nad Černými lesy. Expozice Pivovarnictví na Kolínsku vznikla ve spolupráci s Regionálním muzeem v Kolíně a se Státním okresním archivem Kolín jako rozšíření expozice Pivovarnictví na Kouřimsku. Expozice Pivovarnictví na Chrudimsku vznikla ve spolupráci s Regionálním muzeem v Chrudimi. Expozice Černokostelecké hostince vznikla ve spolupráci s pány Vladimírem J. Mrvíkem, Janem Novákem a Petrem Čadinou. Všechny tyto expozice budou instalovány v nově adaptovaném prostoru patra žentourového mlýna jako stálá expozice, jejíž zřizovatelem je Černokostelecký pivovarský archiv a muzeum o.p.s. Pivovarské muzeum v Kostelci nad Černými lesy je v současnosti otevřeno každou sobotu od 15.00 nebo dle zájmu a objednávky kdykoliv. Možné jsou noční prohlídky, prohlídky s různými formami degustací či pořádání rautů přímo v technologických prostorách.
.           Slavnostní vernisáž proběhne ve čtvrtek 28. října od 13.00 – 20.00, bude doplněna kulturně-pivovarským programem a krátkými příspěvky zainteresovaných. Slavnostní rozšíření pivovarského muzea v tento sváteční a významný den naší vlasti je ryze symbolické a mělo by podtrhnout um našich předků především v oblasti potravinářského strojírenství a zdůraznit význam pivovarské tradice v zrcadle hospodářského vývoje Čech, Moravy a Slezska.
Kustod výstavy: Milan Starec,  kvetak@pivovarkostelec.cz,  +420736623290
 

PřílohaVelikost
Kostelec_tiskovka_2.pdf663.75 KB

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate